ММА

Хабиб ги избра најдобрите борачи во историјата

Еден од најголемите ММА борачи на сите времиња, Дагестанецот Хабиб Нурмагомедов ја состави својата листа на најдобри борачи на сите времиња и ја објави на Twitter.
Read more
play_arrow

Умар Нурмагомедов е новиот дагестански ММА ѕвер

Дагестанскиот ММА борец Умар Нурмагомедов, роднина на славниот Хабиб Нурмагомедов, брутално го нокаутира Бразилецот Раони Барселос на настанот што се одржа синоќа во Лас Вегас.
Read more

УФЦ и Хабиб: Навистина е крај

Претседателот на УФЦ, Дејна Вајт, објави дека Хабиб Нурмагомедов официјално ја завршил својата ММА кариера, а потоа на социјалните мрежи се појави и Дагестанецот и ги потврди неговите зборови.
Read more
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

Во заедничка акција на македонската и грчката полиција запленет 161 кг кокаин во Солун

Read more

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more