moderna

СЗО предупреди: Бремените жени да не ја примаат вакцината на Moderna

Светската здравствена организација објави ново упатство во врска со вакцината за COVID-19 произведена од Moderna, а во него стои и загрижувачка порака за бремените жени.
Read more

Калифорнија бара повлекување на вакцината на Moderna

Одделот за јавно здравје во Калифорнија бара да се повлечат вакцините на Moderna против коронавирус од пазарот поради, како што наведуваат, големиот број несакани ефекти.
Read more

Имунитетот од вакцината на Moderna ќе трае најмалку една година

Компанијата Moderna соопшти дека имунитетот на коронавирусот создаден од нејзината вакцина треба да трае најмалку една година.
Read more

Moderna: Нашата вакцина ќе обезбеди заштита до две години

Вакцината на Moderna најверојатно ќе може да обезбеди заштита до две години, изјави денеска Стефан Бансел, извршен директор на таа фармацевтска компанија од Кембриџ, во американската сојузна држава Масачусетс.
Read more

Европската агенција за лекови ја одобри вакцината на Moderna

Европската агенција за лекови (ЕМА) денеска одобри употреба на вакцината против COVID-19 на компанијата Moderna за лица постари од 18 години.
Read more

Moderna најави поголемо производство на вакцини

Компанијата Moderna најави зголемување на минималното производство на вакцини за 100 милиони дози.
Read more
реклама

Каков секс сакаат жените?

Read more

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Read more

Три хороскопски знаци кои ги очекува финансиско подобрување во мај

Read more

Реакцијата на маче додека го гледа „The Lion King“ стана хит на интернет

Read more