Модна недела во Милано

play_arrow

Микелсен на Модната недела во Милано докажа зошто е миленик на жените

Данскиот актер Мадс Микелсен гостуваше на Модната недела во Милано и докажа зошто е миленик на жените ширум светот.
Read more
play_arrow

Ревијата на Dolce & Gabbana моден спектакл или претерување?

Италија и модата стануваат синоним за екстраваганција, а изгледа дека модната куќа Dolce & Gabbana во тоа предничи.
Read more

Кејт Мос и нејзината 18-годишна ќерка прошетаа на иста писта во Милано

Британската манекенка Кејт Мос и нејзината 18-годишна ќерка Лила прошетаа на иста модна писта на Модната недела во Милано.
Read more
реклама

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more

Како се чисти загорено дно на пегла со таблета парацетамол?

Read more

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Read more

Полната Месечина викендов ќе донесе промени во кариерата за 5 знаци

Read more