МОН

МОН: Државната матура ќе биде по скратени програми

Министерството за образование и наука соопшти за денешната средба на министерката Мила Царовска со претставници на Сојузот на средношколци и неговиот претседател Бленди Ходаи, на која разговарале за полагањето на државната матура, програми
Read more

Во тек се конкурсите за студентски стипендии, МОН препорачува електронско аплицирање

Скопје, 21 ноември 2020 (МИА) – Министерството за образование и наука потсетува дека во тек е аплицирањето за стекнување на правото на студентска стипендија во академската 2020/2021 година, кое трае заклучно со 30 ноември.
Read more
реклама

Гејтс се вакцинираше, но и понатаму носи маска – сака да биде пример

Read more

Хит - електричен автомобил кој чини 4.500 долари

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more