Москвич

Познати цените за новите Москвич модели

Рускиот производител на автомобили Москвич ги потврди плановите за производство на два нови модели за 2023 година - кросовер и седан, се вели во соопштението на компанијата.
Read more

Москвич се врати на производна лента по 20 години

Денеска, по пауза од две децении, Русија го рестартираше производството на Москвич, автомобилски бренд од советската ера, во поранешната фабрика на француски Renault, соопшти руското Министерство за индустрија и
Read more

Русите ќе го оживеат Москвич во декември

Егзодусот на европските и јапонските производители на автомобили од Русија заврши, а домашната индустрија е принудена да се снаоѓа на различни начини.
Read more

Renault ја напушти Русија, но: Производството продолжува под култното име Москвич

Откако групацијата Renault реши да ја напушти Русија по настаните во Источна Европа и руската инвазија на Украина, градоначалникот на Москва најави дека фабриката на Renault во руската престолнина ќе добие поинаква намена.
Read more
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more