мотоцикли

Санкционирани 1.655 возачи на мотоцикли во текот на јуни, 49 мотоцикли одземени

Во текот на месец јуни 2023 година беа спроведени засилени акциски контроли на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли, при што санкционирани се 1.655 возачи.
Read more

Санкционирани 146 мотоциклисти, 6 мотоцикли одземени

Read more

Казнети 262 мотоциклисти, одземени 9 мотоцикли

Санкционирани се 262 возачи на мотоцикли за направени прекршоци во периодот од 4 до 10 јули во рамки на засилена акциска контрола на територијата на државава.
Read more

Моторот KTM 490 доаѓа годинава?

Гласините за новата линија KTM 490 кружат со години, а се чини дека до крајот на 2022 година би можеле да станат реалност.
Read more
play_arrow

Почна тестирањето на мотоциклот кој треба да биде најбрз на свет

Британската компанија White Motorcycle Concepts започна со тестирање на својот мотоцикл со радикален дизајн кој се очекува да го собори рекордот за максимална брзина.
Read more

И за моторите важи мерката за привремено одземање возило поради истечена регистрација

Мерката за привремено одземање возило доколку регистрацијата е истечена повеќе од шест месеци ќе помогне во отстранување на голем број мотори кои се возат низ градските улици и со големи брзини и високо ниво на бучава. Ваква е проценката н
Read more

Казнети „диви тркачи“ во Скопје, одземени мотоцикли

Скопје, 20 јули 2020 (МИА) – Санкционирани се 12 возачи на мотори кои организираат „диви трки“ на подрачјето на Скопје, а привремено се одземени три мотоцикли во рамки на полициска акциска контрола.
Read more
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more