Мухамед Али

play_arrow

Внукот на Мухамед Али повторно одушеви со одличен нокаут

Нико Али Волш, 22-годишниот внук на легендарниот боксер Мухамед Али, победи во неговата шеста борба, совладувајќи го Рејес Санчез со жесток нокаут во втората рунда.
Read more

Шампионскиот појас на Мухамед Али продаден за шест милиони долари

Шампионскиот појас на еден од најдобрите боксери на сите времиња Мухамед Али од легендарната борба со Џорџ Форман од 1974 година во Заир е продаден на аукција за 6.18 милиони долари.
Read more
play_arrow

Петта победа на внукот на Мухамед Али, со нокаут уште во првата рунда

Нико Али Волш, 21-годишниот внук на легендарниот Мухамед Али, со одличен нокаут ја оствари петтата победа во професионалната кариера.
Read more
play_arrow

Внукот на Мухамед Али со нокаут дојде до четвртата победа

Дваесет и едногодишниот боксер Нико Али Волш, внук на легендарниот Мухамед Али, продолжи со победите во кариерата.
Read more
filter

Ретки цртежи нацртани од Мухамед Али продадени за речиси милион долари

Ретка колекција цртежи, скици и слики на легендарниот боксер Мухамед Али е продадена на аукција за речиси милион долари.
Read more
play_arrow

Внукот на Мухамед Али победи во првиот боксерски меч

Приказната на Мухамед Али продолжува со неговиот внук, 21-годишниот Нико Али Волш.
Read more
реклама

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more