Мундобаскет 2023

Кошаркарите водеа на полувреме, па загубија од Украина

Македонската кошаркарска репрезентација доживеа висок пораз вечерва во Киев во 2. коло од мундијалските квалификации.
Read more

Познати кошаркарите за претстојните квалификации против Шпанија и Украина

Селекторот Драган Бајиќ го објави списокот на повикани кошаркари на кои ќе смета за ноемвриските квалификации за Мундобаскетот 2023.
Read more

Кошаркарите квалификациите ги отвораат против светскиот шампион Шпанија

Денеска жрепката ги одреди противниците на македонската кошаркарска репрезентација во квалификациите за пласман на Мундијалот во 2023 година.
Read more
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more