мускули

play_arrow

Колку калории треба да внесувате за да билдате мускули?

За да почнете да билдате мускули треба да се посветите на тренинзи за сила и да ги стимулирате сите групи мускули, со прогресивно зголемување на отпорот со секој нареден тренинг.
Read more

Како да слабеете без да ги изгубите мускулите?

Златното правило на слабеењето е дека тоа треба да подразбира исклучиво топење на масните наслаги, што значи дека треба да се потрудите да го зачувате мускулното ткиво.
Read more

Кои се најчестите грешки при билдање мускули?

Тренинзите за билдање мускули имаат повеќекратно позитивно дејство, освен формирањето убаво градена фигура – го забрзуваат метаболизмот и ја подобруваат издржливоста и кондицијата.
Read more
play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

За идеални резултати од вашето вежбање и режим на исхрана, треба да знаете што и кога треба да јадете во однос на вежбањето. Една храна е добра за „гориво“, а друга за закрепнување.
Read more
реклама

Авион ја промаши пистата кај Монпелје и заврши во езеро

Read more

Потенцијално сценарио: Како би изгледал нуклеарниот напад на Путин во Украина?

Read more

Надал плачеше за Федерер, на крајот и Ѓоковиќ се расплака

Read more

Прво сценарио: Русите фрлаат нуклеарка, Американците одговараат и толку  - кое е второто?

Read more