МВР

play_arrow

МВР потврди: Претреси на 27 локации, приведени 15 лица, разбиени 3 криминални групи, откриени дрога и оружје

Како што објави утрово Макфакс, во Сингелиќ и во Арачиново се претресуваа домовите на повеќе локации, а во акцијата учествуваа и специјалци, кои вршеа пребарувања во куќите.
Read more

Граѓани добивале пораки од директорот на БЈБ, МВР предупредува на меѓународна измама

Деновиве во Министерството за внатрешни работи (МВР) пристигнале пријави од граѓани за добиенa електронска порака наводно во име на директорот на Бирото за јавна безбедност (БЈБ) Сашо Тасевски.
Read more
play_arrow

МВР: Спречено организирано бегство од Идризово, откриен 40-метарски тунел

Read more

МВР: Се шират лажни вести за наводно пронајдени починати средношколци во Градскиот парк во Скопје

Read more

Санкционирани 246 возачи во Скопје, од нив 42 за брзо возење

Во рамки на акциските контроли од областа на сообраќајот полицијата синоќа на територијата на град Скопје изрече вкупно 246 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 42 санкции, 11 за возење без возачка дозвола, како и 12 санк
Read more

Бонус плати за вработените во МВР со над 150 часови прекувремена работа во 2022 година

Read more

МВР: Лажни се пријавите за наводно поставени бомби во училишта во Скопје

Лажни биле денешните пријавите за бомби испратени на електронската адреса на 15 училишта во Скопје, информира Министерството за внатрешни работи.
Read more

Истрагата во ЈСП е во тек, над 120 автобуси се проверени и пуштени во функција

По добиената закана за поставена бомба во автобус ЈСП „Скопје“, проверени се над 120 автобуси во кои нема ништо и тие се пуштени да функционираат, информира министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.
Read more

Од денеска сите вработени во МВР добиваат покачување на платата од 5%

Скопје, 1 септември 2022 (МИА) – Во насока на континуирано мотивирање на вработените во МВР, издејствувавме зголемување на платите за пет проценти почнувајќи од 1 септември 2022, од Буџетот на МВР, што претставув
Read more

МВР: Изречени 327 санкции за брзо возење

Read more

Со т.н. ноќен радар 133 казни за брзо возење на територија на цела држава

Во текот на изминатата вечер во периодот од 21 до 24 часот, Министерството за внатрешни работи со посебно опремен радар за снимање во ноќни услови спроведе засилена акциска контрола на територија на цела држава за санкционирање на возила к
Read more

МВР го демантира Мицкоски: Уапсеното лице кое пукаше кај Скендербег не е вработено во МВР

Министерството за внатрешни работи во синоќешното соопштение го демантира претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој во интервју за српската телевизија Прва вели дека уапсеното лице кое пукаше со пиштол при инцидентот на плоштадо
Read more
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

За една ноќ во Скопје 13 уапсени поради поседување дрога, меѓу нив и малолетник

Read more

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more