МВР

Казнети 369 за неносење маска, 28 го прекршиле полицискиот час

Полицијата и натаму продолжува да се бори со несовесните граѓани, а сега откако е на сила и полицискиот час се забележуваат казнувања и поради прекршување на оваа мерка.
Read more
play_arrow

Санкционирани 352 лица за неносење маска

Како што се намалуваат бројките на новозаразени, така паѓа и бројот на казнување на непримерни и несовесни граѓани кои не носат заштитна маска кршејќи ги правилата донесени од Владата во однос на носењето маска, а со цел заштита на ширењет
Read more

Спасовски: Нема настан на кој полицијата не постапувала и поднела соодветни пријави за секое групирање

Во Собранието на денешната 30-та седница во попладневиот дел од работата без дискусија и во прво читање поминаа повеќе закони од сферата на одбраната, внатрешни работи, здравство, земјоделство и финасирање.
Read more

Казнети 385 лица за неносење на заштитна маска

Продолжува трендот на казнување на непримерни и несовесни граѓани кои не носат заштитна маска кршејќи ги и новите правила донесени од Владата во однос на мерката за носење маска како превенција од ширење на коронавирусот.
Read more

Санкционирани 407 граѓани за неносење маска

Продолжи трендот на казнување на непримерни и несовесни граѓани кои не носат заштитна маска кршејќи ги правилата донесени од Владата во однос на носењето маска, а со цел заштита на ширењето на коронавирусот.
Read more
play_arrow

Казнети 358 лица за неносење на заштитна маска

Продолжува трендот на казнување на непримерни и несовесни граѓани кои не носат заштитна маска кршејќи ги и новите правила донесени од Владата во однос на мерката за носење маска како превенција од ширење на коронавирусот.
Read more

Поднесено обвинение за двете лица кои не носеа маски и ги навредуваа патниците во автобус на ЈСП

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против две лица, жители на скопски села, двајцата на возраст од 31 година, кои како соизвршители го сториле кривичното дело – Насилство од член 386 став 3 во врска со став 1
Read more

Санкционирани 368 граѓани за неносење маска

И за време на вчерашниот празничен ден продолжи трендот на казнување на непримерни и несовесни граѓани кои не носат заштитна маска кршејќи ги правилата донесени од Владата во однос на носењето маска, а со цел заштита на ширењето на коронав
Read more

МВР: Одземени 24 технички неисправни возила

Согласно член 344 од Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата, кој стапи во сила на 26 декември минатата година, полициските службеници имаат овластување да одземаат возила кои се технички неисправни или учествуваат во сообраќајот
Read more
filter

Современа форензичка лабораторија есенција на полицијата, придобивки за сите

МВР ќе добие целосно нова зграда за потребите на Одделот за криминалистичко-технички испитувања и вештачења, придобивки ќе има и правосудниот систем бидејќи услугите кои ги нудат форензичките лаборатории се клучни во сите постапки на судов
Read more

Растурена забава во скопски Карпош, приведени осуммина

На подрачјето на Општина Карпош на 04.01.2021 во 3:00 часот приведени се 8 лица во подземна гаража на ул.
Read more

Казнети 292 лица за неносење на заштитна маска

И во новата година продолжува трендот на казнување на непримерни и несовесни граѓани кои не носат заштитна маска кршејќи ги и новите правила донесени од Владата во однос на мерката за носење маска како превенција од ширење на коронавирусот
Read more
реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Read more

Трикови кои треба да ги знае секој кој кампува

Read more