МЗТ Аеродром

Радуловиќ: Далеку сме од идеалната форма, претстојната сезона ќе нема изразит фаворит

Тренерот на МЗТ Скопје, Дарко Радуловиќ, синоќа ги предводеше аеродромци до победа над Работнички (79 : 78) и до четвртиот трофеј во кошаркарскиот Суперкуп.
Read more

Кочов повеќе не е тренер на МЗТ Скопје

Раководството на МЗТ Скопје Аеродром денес одлучи да ја прекине соработката со тренерот Ѓорѓи Кочов.
Read more
play_arrow

МЗТ го прегази Ловќен во АБА2 лигата

Откако завчера го победи и градскиот ривал Работнички, денеска кошаркарите на МЗТ буквално го прегазија црногорскиот претставник и тоа на гостински терен.
Read more

МЗТ Скопје со предлог до Федерацијата како да се доигра сезоната

Раководството на МЗТ Скопје Аеродром денеска испрати конкретен предлог до кошаркарската федерација за начинот на кој тие сметаат дека би можело да се дојде до нов шампион и тоа во период од само еден месец.
Read more
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more