На Точак

play_arrow

На Точак удрија по Данела: 17 милиони денари за промена на асфалт и никакво подобрување

Град Скопје на чело со градоначалничката Данела Арсовска со денови се фалат со реконструираниот булевар „Кузман Јосифовски – Питу“ во Скопје.
Read more

НаТочак реагираат за лошите услови за возење велосипед, особено за постарите граѓани

Возењето велосипед станува сѐ почест начин за рекреација, но и основен начин за транспорт за многу луѓе.
Read more

#НаТочак предлага: Како може да изгледа булеварот „1 Мај“ во Битола?

#НаТочак, групата ентузијасти чија заедничка цел е подобро велосипедско Скопје, продолжува со активности за кревање на свеста и промовирање на културата на користење велосипед како превозно и рекреативно средство.
Read more
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

Во заедничка акција на македонската и грчката полиција запленет 161 кг кокаин во Солун

Read more

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more