Нагорно-Карабах

play_arrow

Азербејџански војник преку видео се пофали како убил ерменски цивил

Вознемирувачки снимки доаѓаат од Нагорно-Карабах каде очигледно Меѓународната заедница за човекови права ќе има многу работи во наредниот период.
Read more

Повторно гори Нагорно-Карабах

Министерството за одбрана на Ерменија соопшти дека азербејџанските сили ги продолжиле борбите во Нагорно-Карабах.
Read more

Пашињан: Путин имаше исклучителна улога во запирање на крвопролевањето

Премиерот на Ерменија, Никол Пашинјан, денеска изјави дека рускиот претседател Владимир Путин одиграл исклучителна улога во запирање на крвопролевањето во Нагорно-Карабах.
Read more

Азербејџан окупира област близу Карабах, изгубена пред скоро 30 години

Азербејџан соопшти дека нивни трупи влегле во погранична област со Нагорно-Карабах, што беше предадена од ерменските сепаратисти по речиси 30 години, како дел од мировниот договор со посредство на Русија.
Read more

Баку: Потписот на Путин е гаранција за мирот и непроменливоста на договорот за Нагорно-Карабах

Баку, 18 ноември 2020 (МИА) – Азербејџанското Министерство за надворешни работи денеска го посочи потписот на рускиот претседател Владимир Путин како гаранција за непроменливоста на договорот со Ерменија за мирот во Нагорно Карабах.
Read more

Азербејџан и Ерменија разменија тела на 200 убиени во Нагорно-Карабах

Азербејџан и Ерменија денеска разменија тела на 200 загинати кои се бореа во регионот Нагорно-Карабах, соопштија денеска руските државни медиуми, повикувајќи се на Црвениот крст.
Read more

Путин пресече, но Ердоган го сака последниот збор: Испраќа војска во Нагорно-Карабах

Рускиот претседател Владимир Путин минатата недела изјави дека и покрај декларацијата за крај на војната во Нагорно-Карабах, ерменски
Read more

Уште 20 авиони со мировници пристигнаа од Русија во Нагорно-Карабах

Русија вчера испрати 20 авиони со 170 припадници на мировните сили во Нагорно-Карабах, соопшти руското Министерство за одбрана.
Read more
play_arrow

Мапа ја покажува вистината за договорот во Нагорно-Карабах: Сепак има губитници

Набргу по договорот за примирје во Нагорно-Карабах, започнаа проценките за тоа кој победил или изгубил повеќе со постигнатиот договор.
Read more

Русија ќе испрати 22 авиона со мировни сили во Нагорно-Карабах

Русија ќе испрати најмалку 22 воено-транспортни авиони со мировни сили во Нагорно-Карабах, соопшти рускиот Центар за управување со националната одбрана.
Read more
play_arrow

Путин пресече за Нагорно-Карабах: Потпис за мир или почеток на нова војна?

Граѓаните на Ереван протестираат против одлуката да се стави крај на војната во Нагорно-Карабах. Тие го пробија кордонот на безбедносните сили и упаднаа во зградата на ерменската влада.
Read more
play_arrow

Нагорно-Карабах продолжува да гори

Портпаролката на ерменското Министерство за одбрана, Шушан Степанјан, изјави дека е соборен азербејџански дрон во источниот дел на Нагорно-Карабах, додека Баку тврди дека ерменската армија во текот на ноќта претрпела големи загуби.
Read more
реклама

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Read more