Наќе Чулев

Отказ за советник на екс министерот Чулев поради насилно и недолично однесување

По спроведената дисциплинска постапка од дисциплинска комисија, Министерството за внатрешни работи денеска му го откажа договорот за вработување на З.Ѓ.
Read more

Наќе Чулев: Во МВР се вршат незаконски и политички мотивирани распоредувања на вработени

Read more

Управниот суд ја отфрли тужбата на министерот Чулев против Владата

Управниот суд ја отрфлил тужбата на техничкиот министер за вантрешни работи Наќе Чулев против Владата, што тој ја поднесе за повреда на административни процедури  со поништувањето на неговата одлука со која го разрешил началникот на Сектор
Read more

Полицијата затекнала 672 лица без заштитна маска во последните 24 часа

Во последните 24 часа регистрирани се 672 лица кои не носеле заштитна маска, додека сите проверени угостителски објекти ги почитувале мерките.
Read more

Чулев: Пендаровски за вонредната состојба не се консултираше со МВР

Скопје, 12 јуни 2020 (МИА) – Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев се сомнева дека одлуката на претседателот Стево Пендаровски за непрогласување нова вонредна состојба би можела да биде донесена повеќе врз основа на политичко влијание
Read more

Казнети 1.022 лица за неносење маска

Во последните 24 часа дури 1.022 неодговорни граѓани биле затекнати без заштитна опрема, додека 231 лице добило решение за изолација.
Read more

Чулев: Обвинувањата од Владата се политички во пресрет на парламентарните избори

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, во интервју за ТВ Сител, изјави дека обвинувањата на Владата и владејачката партија дека тој е виновникот за драстичниот зголемен број на новозаразени од COVID-19 во државата, ги смета к
Read more

Чулев инсистира на награди за полицајците, ССМ го обвинува за вршење притисок врз синдикатот

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска во Министерството имаше работен состанок со началниците на секторите за внатрешни работи.
Read more

Санкционирани 975 лица кои се шетале без заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие од страна на полициските службеници констатирани се 975 прекршувања на уредбата на носење заштитна опрема. Најголемиот дел од нив се подрачјето на СВР Битола.
Read more

Ќе се утврдува одговорноста на полицајците кои не постапувале за време на полицискиот час во Чаир

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска соопшти дека за непостапување од страна на полициските службеници за одредени настани за време на полицискиот час во скопски Чаир ќе биде покрената дисциплинска постапка и ќе се утврди евен
Read more

Чулев: На земјава ѝ се потребни избори, но здравјето на граѓаните е приоритет

Скопје, 6 јуни 2020 (МИА) – Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев смета дека на земјава ѝ се потребни фер и демократски избори, но во оној момент, кога граѓаните без страв за своето здравје ќе излезат и ќе го поддржат тој во кого верув
Read more

Чулев: Одлуката за ограничување на движењето не е идеална, но треба да се почитува

„Православните христијани утре празнуваат Задушница, а в недела го празнуваат слегувањето на Светиот Дух на Апостолите, или помеѓу граѓаните познат како Духовден“, напиша министерот за внатрешни работи.
Read more
реклама

Мурињо ни се фати за 5 сантиметри: Нѐ накодоши дека головите ни се ниски

Read more

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more

Во Србија се урна воен авион, пилотот загина

Read more

Трудница го спаси сопругот од напад на ајкула

Read more