нарко картел

play_arrow
filter

Невиден масакр: 79 затвореници убиени во три еквадорски затвори, некои обезглавени

Крвави трупови, некои обезглавени, натрупани на куп за да бидат спалени - Еквадор вчера беше згрозен од насилството што се случи еден ден претходно во затворите каде што војуваат наркокартелите и во кои беа убиени
Read more

Во здружена полициска акција во Централна Америка уапсени над 700 криминалци

Полициите на Ел Салвадор, Гватемала и Хондурас, со помош на американските безбедносни служби, уапсија повеќе од 700 членови на меѓународни криминални организации, главно членови на двата најмоќни нарко картели во Централна Америка, MS-13 и
Read more
play_arrow
filter

Мексико: Уапсен поранешен министер, работел за нарко-картел

Поранешниот мексикански министер за одбрана Салвадор Синфуегос Сепеда помагал во шверц на тони кокаин, хероин, метамфетамин и марихуана во САД во замена за мито.
Read more
play_arrow

Уапсен Ковачот - водач на мексиканската банда Санта Роса де Лима

Во мексиканската држава Гванахуто вчера беше уапсен Хосе Антонио Јепез Ортиз, водачот на злогласната банда Санта Роса де Лима, познат како Ел Маро (Ковачот).
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more