НБА

play_arrow

Портер ја заврши кариерата на 31 година: Телото не ми дозволува да играм

Поранешниот НБА шампион со тимот на Голден Стејт Вориорс, Ото Портер, реши да ја заврши кариерата на 31-годишна возраст.
Read more
play_arrow

Не е монтажа: Кари од тунелот постигна кош на другата страна на теренот

Голден Стејт Вориорс загуби од Лос Анџелес Клиперс на домашен терен во „Чејс Сентр“ со 130:125, но многу повеќе од самиот натпревар се зборуваше за потегот на Стеф Кари.
Read more

Го продаде клубот и ги почести вработените со 35 милиони долари

Марк Кјубан, кој неодамна продаде мнозински удел во НБА франшизата Далас Маверикс, ги изненади вработените во клубот минатиот петок кога ги информираше дека ќе им подели повеќе од 35 милиони долари во бонуси.
Read more
play_arrow

Шоу на Стеф Кари, ни сам не можеше да поверува какви тројки погодуваше

Ноќта од вторникот кон средата на НБА паркетот се одиграа шест натпревари, а Стеф Кари приреди вистински спектакл во победата на неговите Голден Стејт Вориорс над Орландо Меџик со 121:115.
Read more
play_arrow

Нов рекорд на Јокиќ, но не му помогна на Денвер

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ од натпревар во натпревар урива по некој рекорд во НБА лигата, а тоа беше случај и ноќеска при поразот на неговиот Денвер од Феникс со 129:124, со што се израмнија во полуфиналната серија од плеј-офот на Запа
Read more

Клубови од Евролигата може да станат дел од новиот средсезонски НБА турнир

Комесарот на НБА, Адам Силвер, предложи Евролигата и другите тимови кои не се од САД да станат дел од официјалната сезона на најсилната лига во светот во догледна иднина.
Read more
play_arrow

Јокиќ во последната секунда донесе победа, Леброн надмина 38.000 поени

Српскиот центар Никола Јокиќ имаше одлична вечер во НБА ноќеска носејќи му победа на својот тим, додека Леброн Џејмс стана втор играч во НБА историјата кој ја надмина границата од 38 илјади поени во кариерата.
Read more
play_arrow

Бостон го победи Мајами на гости и се најде на чекор од финалето

Кошаркарите на Бостон Селтикс пристигнаа на чекор од големото финале во НБА лигата.
Read more
play_arrow

Далас и Филаделфија израмнија на 2:2, инцидент со навивач на Крис Пол

Далас Маверикс и Филаделфија 76ерс израмнија на 2:2 во партии во конференциските полуфиналиња на НБА плеј-офот против Феникс Санс и Мајами Хитс, соодветно.
Read more
play_arrow

Леброн стана втор стрелец во историјата, 37-те поени на Дончиќ недоволни за Далас

Ноќеска во НБА се одиграа само четири натпревари, а во центарот на вниманието беше Леброн Џејмс.
Read more
play_arrow

Чистач на паркетот ја запре контрата на Минесота

Read more
play_arrow

Нов пораз на лидерот Голден Стејт, ги изненади Сан Антонио

Тимот со најдобар скор сезомнава го претрпе четвртиот пораз откако неочекувано потклекна на домашен терен во дуелот со Сан Антонио Спарс.
Read more
реклама

3 симптоми на недостаток на витамин Б12 што се забележуваат при јадење

Read more

Кардиолозите открија кој протеин е најдобар за здравјето на срцето

Read more

5 најчести грешки кога правите пица дома

Read more

Совршени совети за брзо и лесно чистење на домот

Read more