НБА

play_arrow

Чистач на паркетот ја запре контрата на Минесота

Read more
play_arrow

Нов пораз на лидерот Голден Стејт, ги изненади Сан Антонио

Тимот со најдобар скор сезомнава го претрпе четвртиот пораз откако неочекувано потклекна на домашен терен во дуелот со Сан Антонио Спарс.
Read more
play_arrow

Феникс ја забележа 14-тата победа по ред

Екипата на Феникс Санс ноќеска го совлада Кливленд Кавалирс на негов терен со 120:115 со што ја продолжи победничката серија.
Read more
play_arrow

Џексон донесе победа за Гризлис, Дурент се пофали со нови патики

Џексон Џуниор со неверојатен потег на самиот крај го реши победникот во полза на својот тим, а вечерта ја украде Кевин Дурент со своите нови патики.
Read more
play_arrow

Јокиќ повторно брилијантен, Дончиќ не се прослави

Српскиот кошаркар со сјајна партија му донесе триумф на Денвер над Сан Антонио, додека изненадување на вечерта е поразот на Далас кој со Дончиќ загуби од слабиот Хјустон.
Read more
play_arrow

Дончиќ со трипл-дабл донесе победа за Далас

Сјајна партија одигра Лука Дончиќ кој го предводеше Далас до тесна победа над Атланта, додека Лејкерс трет пат по ред играа продолженија за да дојдат до победата.
Read more
play_arrow

Најслабиот настап на Јокиќ, трипл-дабл на Леброн: Лејкерс го „скршија“ Денвер

Лос Анџелес Лејкерс ги совладаа Денвер Нагетс со 114-93.
Read more