НБА

play_arrow

Пиров трипл-дабл на Дончиќ оти киксна кога најмногу беше потребен - Оклахома израмни на 2-2

Лука Дончиќ и Кајри Ирвинг повторно потфрлија, а Далас Маверикс повторно загуби од Оклахома Сити Тандер и сега резултатот е 2-2 во полуфиналната серија на плеј-офот на Западната конференција.
Read more
play_arrow

Портланд со петорка дебитанти му се спротивстави на Денвер

Портланд Треил Блејзерс синоќа стана вториот тим во историјата на најсилната лига кој започнал натпревар со петмина дебитанти.
Read more
play_arrow

Лејкерс ја декласираше Атланта на крилјата на Леброн и Расел

Лос Анџелес Лејкерс изминатава ноќ ја декласираше Атланта Хокс со 136:105. „Езерциите“ до победата ги предводеа Леброн Џејмс и ДиАнџело Расел со дабл-дабл учинок кои заедно имаа 52 поена, 20 асистенции и 11 скокови.
Read more
play_arrow

Јокиќ промаши само еден шут и го престигна Леброн, но по 12-ти пат загуби во Солт Лејк

Кошаркарите на Денвер Нагетс беа поразени на гости од Јута Џез со 124:111 и покрај новата феноменална игра на Никола Јокиќ.
Read more
play_arrow

Одличниот Дончиќ недоволен за Мавс, Јанис и Мидлтон донесоа нова победа на Бакс

Далас Маверикс на свој паркет беше поразен од Кливленд Кавалирс со 113:110, а на Мавс не им помогна ниту одличната партија на Лука Дончиќ.
Read more
play_arrow

Дончиќ брилјираше против Лејкерс, Јокиќ исклучен поради пцовки

Ноќеска во НБА се одиграа пет натпревари, а во центарот на вниманието беше дуелот помеѓу Далас Маверикс и Лос Анџелес Лејкерс кој заврши со тесна победа на Маверикс од 127:125.
Read more

Наскоро ќе никнат два нови клуба: НБА се враќа во Сиетл, клуб добива и Лас Вегас

Интересна информација доаѓа од САД каде се подготвуваат два нови пазари и се зголемува бројот на клубови.
Read more
play_arrow

Се одржа драфтот во НБА: За прв пик избран чудесниот Вембањама, вториот беше изненадување

Синоќа се одигра НБА драфтот, а тимот на Сан Антонио Спарс очекувано за прв пик го избра Виктор Вембањама.
Read more
play_arrow

Леброн не можеше сам - Јокиќ ги реши Лејкерс и донесе прво финале за Денвер

Денвер Нагетс ќе го играат своето прво НБА финале, а најзаслужен за тоа е, кој друг ако не, Никола Јокиќ.
Read more
play_arrow

Нов пораз за Лејкерс, Далас победи без Дончиќ, Ирвинг и Хардавеј

Во најквалитетната кошаркарска лига во светот ноќеска се одиграа 7 натпревари, а нешто поуспешни беа гостите кои забележаа 4 победи.
Read more
play_arrow

Јокиќ повторно нереално доминираше, навивачите беа во неверување поради два чудесни потега

Кошаркарите на Денвер Нагетс на домашен терен го совладаа тимот на Њу Орлеанс Пеликанс со 122:113, а новата нереална доминација ја потврди и српскиот центар Никола Јокиќ кој уште еднаш оствари трипл-дабл.
Read more
play_arrow

Американците конечно го погодија Божик на Јокиќ

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ доминираше ноќеска во НБА лигата и го предводеше својот Денвер до победа над Кливленд, а во интервјуто по натпреварот репортерката му го
Read more
реклама

Почна владеењето на Близнаците: Што ќе донесе за секој хороскопски знак?

Read more

Нови цени на дизелот и бензините од полноќ

Read more

Дали редовно го јадете зеленчукот што смирува воспаленија и го намалува холестеролот?

Read more

Решена мистеријата стара 4.000 години за изградбата на пирамидите во Гиза

Read more