НБА

НБА наложи задолжително вакцинирање за екипите од Њујорк и Сан Франциско

Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс, Њујорк Никс и Бруклин Нетс ќе мораат да се вакцинираат против коронавирус за да можат да настапуваат на натпреварите на домашен терен во новата сезона, објави денеска раководството на НБА лигата.
Read more

За прв пат во историјата на НБА, тројца Европејци во идеалната пeторка

Read more
реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Дали може да опстои бракот без секс?

Read more

Нови мерки за влез во Швајцарија - новина и за невакцинираните

Read more

Највисоките дрвја во светот завиткани во огноотпорни ќебиња за заштита од пожар

Read more