НБА

play_arrow

Како Вест стана логото на НБА?

Џери Вест, една од највлијателните личности во историјата на кошарката почина вчера во САД на 87-годишна возраст.
Read more
play_arrow

Леброн ги спаси Лејкерс и го „поништи“ трипл-даблот на Јокиќ

Read more

Дончиќ официјално прогласен за најдобар стрелец во НБА

Лука Дончиќ, асот на Далас Маверикс, и официјално е прогласен за најдобар стрелец на НБА во сезоната 2023/24.
Read more
play_arrow

На Запад ништо ново: Дончиќ и Јокиќ продолжија да носат победи

Во НБА, особено во Западната конференција, би се рекло – ништо ново. Лука Дончиќ и Никола Јокиќ продолжија да им носат победи на Далас и Денвер, а интересно е што нивните екипи синоќа постигнаа идентичен број на поени, по 142.
Read more
play_arrow

Неколку дербија и изненадувања во НБА, Далас не може без Дончиќ

Во ноќта од саботата кон неделата на НБА терените се одиграа осум дуели, а најголемото изненадување беше поразот на Далас Маверикс од Њу Орлеанс Пеликанс.
Read more
play_arrow

Брутална српска пресметка во НБА: Богдановиќ со меч на кариерата, Јокиќ победи

Кошаркарите на Денвер Нагетс ноќеска во Атланта ги победија Хокс со 129:122 и ја прекинаа серијата од три последователни порази.
Read more
play_arrow

Јокиќ не можеше сам: Денвер декласиран во Хјустон

Кошаркарите на Хјустон Рокитс ја продлабочија кризата на актуелните шампиони Денвер Нагетс откако ноќеска славеа убедлива победа со 105:86.
Read more
play_arrow

Мајами го фрли на колена најголемиот фаворит: На Бостон сега му треба чудо

Кошаркарите на Мајами Хит го победија Бостон Селтикс со 128:102 и поведоа со 3-0 во финалниот плеј-оф на Источната конференција.
Read more
play_arrow

Феноменалниот Батлер му донесе на Мајами двоен брејк против Бостон

Кошаркарите на Мајами Хит направија двоен брејк и поведоа со 2:0 во финалната серија од Источната конференција против Бостон Селтикс откако како гости славеа со 111:105.
Read more
play_arrow

Прв трипл-дабл во кариерата за Инграм, со совршена игра испиша историја

Ноќеска во НБА се одиграа само четири натпревари, а најзабележителен поединец беше Брендон Инграм кој оствари трипл-дабл во победата на Њу Орлеанс.
Read more
play_arrow

Во НБА се одигра натпревар како ниеден друг, соборен рекорд од 1977

Милвоки Бакс го победи Бруклин Нетс со 118:113 во натпревар кој забележа невидена статистика во НБА.
Read more
play_arrow

Како беа исклучени Лука Дончиќ и неговиот тренер?

Најдобриот играч на Далас Маверикс, Лука Дончиќ беше исклучен од натпреварот против Минесота Тимбервулфс.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more