НБА 2019/20

play_arrow

Хјустон во трилер завршница отиде во полуфинале на сметка на Оклахома

Хјустон Рокитс е полуфиналист во Западната конференција откако ноќеска ја совлада Оклахома со два разлика во последните моменти од натпреварот.
Read more

НБА одлучи да ги продолжи натпреварите на 29 август

Плејофот во НБА лигата ќе продолжи утре, 29 август. Ова се наведува во заедничката изјава на Лигата и Асоцијацијата на играчи на НБА.
Read more
play_arrow

Дончиќ повреден, се чекаат снимките од магнетна резонанца

Еден од главните кандидати за титулата во НБА оваа сезона, Лос Анџелес Клиперс, повторно го презеде водството во серијата од првото коло од плејофот на Западната конференција во НБА со Далас Маверикс.
Read more
play_arrow

Дончиќ испиша НБА историја со нов рекорд

Кошаркарот на Далас Лука Дончиќ оствари историски резултат во НБА лигата.
Read more

Формирани двојките за првото коло од НБА плејофот на Истокот

По одигрувањето на синоќешните натпревари, утврдени се сите парови од првото коло од плеј-офот во НБА-лигата во Источната конференција.
Read more

Нетс и Меџик ги обезбедија последните две места во плеј-офот на Истокот

Сликата за плеј-офот во НБА лигата почна да се разјаснува откако Бруклин Нетс и Орландо Меџик ги обезбедија последните две плеј-оф места во Источната конференција.
Read more
play_arrow

„Колено за колено“ – повредата на Ајзак ги подели НБА фановите

Орландо Меџик убедливо ги совладаа Сакраменто Кингс со 132:116 во натпреварот од регуларниот дел на НБА лигата.
Read more
реклама

Скарлет Јохансон се омажи по третпат

Read more

Егзодус од Париз: Колони долги вкупно 700 километри за бегство од градот

Read more

Утре има ретка Сина Месечина: Ќе биде среќна за четири хороскопски знаци

Read more

Кога веќе нарачуваш специјален Rolls Royce, направи го ваков

Read more