НБА

play_arrow

Бостон Селтикс станаа рекордни НБА шампиони

Кошаркарите на Бостон Селтикс ги победија Далас Маверикс со 106:88 во петтиот натпревар од финалето на НБА и ја освоија титулата со вкупен резултат 4:1.
Read more
play_arrow

Бостон направи нов чекор кон титулата, ниту феноменалната игра на Дончиќ не му помогна на Далас

Бостон Селтикс синоќа во „ТиДи Гарден“ ја оствари втората победа во финалната серија во НБА против Далас Маверикс, а резултатот на семафорот гласеше 105:98.
Read more
play_arrow

Мајами и Њу Орлеанс последни учесници во плеј-офот, крајот за Чикаго и Сакраменто

Со натпреварите одиграни ноќеска заврши плеј-ин турнирот, а ги добивме последните два учесника во плеј-офот во НБА лигата.
Read more
play_arrow

Бостон славеше над Њујорк, Минесота продолжи со врвната игра

Ноќта од саботата кон неделата се одиграа само три натпревари во НБА лигата, а победи славеа Орландо, Бостон и Минесота.
Read more
play_arrow

Лилард броеше до 40, трипл-дабл на Адетокунбо - Милвоки го среди и Сан Антонио

Милвоки Бакс ја запиша петта победа во низа откако ноќеска го победи Сан Антонио Спарс со 132:119.
Read more

Перкинс: Клиперс ќе стигне до финалето на НБА

Поранешниот НБА играч, а сега стручњак на ESPN, Кендрик Перкинс, смета дека Клиперс се фаворити во Западната конференција.
Read more
play_arrow

Адетокунбо со нов трипл-дабл израмни НБА рекорд

Грчкиот чудак повторно одигра извонредна партија и израмни рекорд стар 51 година. Хрватот Богдановиќ одигра одлична партија во победата над актуелниот шампион Голден Стејт.
Read more

Беше ѕвезда, сега седи на клупа и заработува милиони

По сезоната во која не одигра ниту еден натпревар и заработи 44,3 милиони долари, Џон Вол ја активираше опцијата за игра во договорот со Хјустон Рокитс и следната сезона ќе заработи 47,3 милиони долари.<
Read more
реклама

Откриен нов вид „екстремно агресивна“ змија

Read more

Голем неделен хороскоп од 17 до 23 јуни

Read more

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Read more

Рецепт на денот: Пилешко „а ла Тоскана“

Read more