НБА

play_arrow

Јокиќ и Нагетс го прегазија Феникс и изборија конференциско финале

Кошаркарите на Денвер Нагетс се пласираа во полуфиналето на плеј-офот откако во серијата го совладаа Феникс Санс со 4-2. Дуелот беше решен ноќеска со убедливата победа на Нагетс од 125:100, а Никола Јокиќ повторно доминираше.
Read more
play_arrow

Феноменалната партија на Дончиќ не помогна, Далас сѐ подалеку од плеј-оф

Ноќеска на паркетот во НБА се одиграа само два натпревара, а кошаркарите на Мајами Хит на свој терен го совладаа Далас Маверикс со 129:122.
Read more
play_arrow

Босанецот Нуркиќ топ тема во НБА - се изнапромаши

Помалку познатиот од плејадата Балканци во НБА имаше крајно лоша вечер откако сѐ што шутна кон обрачот заврши надвор од него. Затоа нов трипл-дабл запиша Никола Јокиќ.
Read more
play_arrow

Јокиќ доминираше против Лејкерс, за 1 асистенција не постави трипл-дабл рекорд

Read more

Сопственикот на Феникс Санс го продава клубот

Американската професионална кошаркарска екипа Феникс Санс ќе го промени сопственикот.
Read more
play_arrow

Голден Стејт пред влез во финалето на Западот, Бостон израмни против Милвоки

Read more
play_arrow

Сезонски рекорд на Покушевски

Кошаркарите на Бостон победија синоќа на гостувањето кај Оклахома (132:123) и со тоа им го нанесоа десеттиот последователен пораз во НБА лигата.
Read more
play_arrow

Далас и Дончиќ подобри од Лејкерс и Леброн, Бруклин загуби од Торонто

Кошаркарите на Далас ги совладаа Лос Анџелес Лејкерс во натпревар од НБА лигата со резултат 109:104, а до триумфот ги предводеше Лука Дончиќ со 25 поени и осум скока и пет асистенции.
Read more
play_arrow

Јокиќ се обвинува сам за поразот од Минесота, Вориорс славеа без Кари

Во текот на ноќта во НБА лигата се одиграа седум натпревари, а на дури пет славеа домаќините.  
Read more

Кари призна: Сакав Никс да ме изберат на драфтот во 2009

Најдобриот кошаркар на Голден Стејт Вориорс, Стеф Кари, призна дека сакал да биде избран од Њујорк Никс на драфтот во 2009 година.
Read more
play_arrow

Најлош натпревар на Јокиќ сезонава, Денвер загуби од еден од најслабите тимови

Ноќта во НБА се одиграа пет натпревари, а најголемото изненадување го приреди Оклахома Сити Тандер која го совлада Денвер Нагетс со 108:94.
Read more
play_arrow

Пуштете го Кајри да игра - навивачите на Бруклин се судрија со полицијата

Протестирајќи против рестрикциите за невакцинираните воведени од градот Њујорк, навивачи на Бруклин Нетс се судрија со полицијата пред почетокот на вчерашниот натпревар со Шарлот Хорнетс.
Read more
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Питагоровата теорема пронајдена на глинена плоча 1.000 години постара од Питагора

Read more

Скандинавскиот начин на спиење спасува бракови и врски: Нема повеќе кавги в кревет

Read more

Android 14 доаѓа утре, што да очекуваме?

Read more