НБА

play_arrow

Јокиќ трет пат во кариерата е МВП во НБА

Read more
play_arrow

Лејкерс играле 56 секунди подолго - НБА мораше да признае грешка

Неверојатна сцена се случи на натпреварот помеѓу екипите на Лос Анџелес Лејкерс и Мемфис Гризлис, многу важна за конечниот пласман пред плеј-ин турнирот.
Read more
play_arrow

Лејкерс направија изненадување во фантастичен дуел: Расел го реши Милвоки

Ноќеска на терените ширум САД се одиграа осум дуели, а единственото изненадување што го видовме беше во Лос Анџелес, каде Лејкерс во голем спектакл го совладаа Милвоки.
Read more
play_arrow

Монструозниот Вембанјама продолжува да руши рекорди

Иако неговиот Сан Антонио Спарс кубури со резултатите, што донекаде е и очекувано со оглед на силната конкуренција на Западот, Виктор Вембанјама полека почнува да ја оправдува еуфоријата која не стивнува од неговото доаѓање во НБА лигата.<
Read more
play_arrow

Јокиќ со трипл-дабл ѝ пресуди на Индијана

Денвер Нагетс на гости ја победија Индијана Пејсерс со 114:109, а до победата повторно беа предводени од дуото Никола Јокиќ и Џамал ​​Мареј.
Read more
play_arrow

Феноменалниот Јокиќ се врати со нов трипл-дабл

Кошаркарите на Денвер на домашен терен го победија тимот на Хјустон со 134:124, а уште еднаш одличен беше српскиот центар Никола Јокиќ, кој го забележа седмиот трипл-дабл оваа сезона во НБА.
Read more
play_arrow

Тежок пораз на Далас и Дончиќ, Леброн и Лејкерс изненадија во Кливленд

На НБА терените ноќеска се одиграа 6 натпревари, а Далас Маверикс и Лука Дончиќ претрпеа тежок пораз од Лос Анџелес Клиперс.
Read more
play_arrow

Колосот Венбанјама попи банана од 20 сантиметри понискиот Несмит

Кошаркарите на Сан Антонио Спарс беа поразени на гостувањето кај Индијана Пејсерс со убедливи 152:111, а една од причините поради која Пејсерс славеа лежи во тоа што целосно го запреа Виктор Вембанјама.
Read more

НБА го откри добитникот на новата награда клач играч на годината

Read more
play_arrow

Дончиќ го надигра Јокиќ во победата на Далас во Денвер

Само три натпревари се одиграа ноќеска во НБА лигата, а најинтересно беше во Денвер каде гостуваше Далас Маверикс.
Read more
play_arrow

Натпреварувањето во забивање разочара, центарот на Минесота најдобар во тројки

Кливленд е домаќин на НБА Ол-стар викендот, а традиционално големо внимание привлекува натпреварувањето во забивање во кое победи кошаркарот на Њујорк Никс, Оби Топин.
Read more
play_arrow

НБА: Седми пораз во серија на Бруклин, нов трипл-дабл на Дончиќ

Кошаркарите на Бруклин го претрпеа седмиот пораз во низа во НБА лигата, откако синоќа загубија на гостувањето во Солт Лејк сити од Јута со 125-102.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more