НБА

play_arrow

На крилата на феноменалниот Јокиќ, Денвер врати и втор брејк против Минесота

Кошаркарите на Денвер Нагетс како гости ја победија Минесота Тимбервулфс со 115:107 и израмнија на 2:2 во партии.
Read more
play_arrow

Вајт прв во историјата на Чикаго го повтори подвигот на Џордан, Филаделфија во плеј-офот

Синоќа се одиграа два нови натпревари од плеј-инот, со што добивме уште еден учесник во плеј-офот на најсилната кошаркарска лига во светот.
Read more
play_arrow

Трипл-дабл машините Јокиќ и Дончиќ се незапирливи

Никола Јокиќ и Лука Дончиќ продолжија со вообичаено темпо.
Read more

Роденденски и историски трипл-дабл на Дончиќ

На својот 25-ти роденден, Лука Дончиќ брилираше во победата на Далас над Торонто од 136:125.
Read more
play_arrow

Харден влезе во топ 15 асистенти на сите времиња, Бриџис постави рекорд во кариерата

Ноќеска се одиграа седум средби од НБА лигата, а го одбележа влезот на Џејмс Харден во 15-те најдобри асистенти во лигата на сите времиња.
Read more
play_arrow

Ноќ на рекорди: Ембиид постигна 70 поени, Таунс 62

Центарот на Филаделфија 76ерс, Камерунецот Жоел Ембиид, постави рекорд во кариерата и рекорд во франшизата во победата на неговиот тим над Сан Антонио Спарс од 133:123.
Read more

Дончиќ: Стареам и сѐ ме боли, не знам како играв

Во две последователни вечери одигра два маестрални натпревари и му донесе победи на својот тим против Мемфис Гризлис и Лос Анџелес Лејкерс.
Read more
play_arrow

Никој никогаш не одиграл натпревар како Леброн синоќа

Лос Анџелес Лејкерс ги победија Лос Анџелес Клиперс со 130:125 по продолжение на големите ривали, а Леброн Џејмс испиша историја.
Read more
play_arrow

Шокантен пораз на Феникс од Спарс во последната секунда

Tри натпревари се одиграа ноќеска во НБА лигата, а вниманието го привлече неочекуваниот пораз на Феникс Санс од Сан Антонио Спарс.
Read more
play_arrow

Чикаго чудесно се врати и победи, следува финална пресметка за плеј-оф

Кошаркарите на Чикаго Булс го победија Торонто Репторс со 109:105 во плеј-ин натпреварот и ќе играат против Мајами Хит за осмото место во плеј-офот од најсилната кошаркарска лига во светот.
Read more

Јокиќ презеде вина за поразот од Хјустон: Не памтам кога сум умал 8 загубени топки

Кошаркарите на Денвер Нагетс ноќеска доживеаја незгоден пораз од Хјустон Рокитс со 124:103 и на три кола до крајот од регуларниот дел ја загрозија водечката позиција на Западот.
Read more

Шон Кемп уапсен поради престрелка

Поранешната НБА ѕвезда, сега 53-годишниот Шон Кемп, е уапсен откако учествувал во престрелка во градот Такома, во сојузната држава Вашингтон.
Read more
реклама

Двојно убиство во Кратово: 36-годишна жена ги уби сопругот и свекорот

Read more

Дали кондомот влијае на времетраењето на односот?

Read more

Утврдена голема лага во истрагата за несреќата на Titan: Сè е измислено

Read more

Трик за лесно ослободување од досадните семки од пиперките

Read more