Ндрангета

Голема полициска акција во Италија: Уапсени 61 член на најмоќната мафијашка група

Италијанската полиција уапси 61 член на Ндрангета, најмоќната мафијашка група во Италија, во серија рации во седум региони.
Read more
play_arrow

'Ндрангета на удар: Уапсени 56 мафијаши, конфискуван имот вреден 250 милиони евра

Италијанската полиција утрово уапси 56 лица ширум земјата за врски со мафијашката група 'Ндрангета и заплени имот вреден околу 250 милиони евра.
Read more

Италијански мафијашки бос со врски со Албанците уапсен во Аргентина

Аргентинската федерална полиција уапси озлогласен италијански мафијашки бос на периферијата на Буенос Аирес, соопшти агенцијата за безбедност, со што заврши долгогодишната потера по него.
Read more
play_arrow

Голема акција во Италија, уапсени 12 членови на мафијата

Полицијата во јужна Италија уапси 12 лица во акција против членови на мафијата.
Read more
play_arrow

Италијански мафијаш уапсен откако станал јутјубер

Италијанската полиција успеа да лоцира член на злогласената мафијашка организација Ндрангета баран со потерница.
Read more

Баба од Калабрија загрижена за внукот ја „откуца“ мафијата

Благодарение на една баба, италијанската полиција уапси 33 члена на озлогласената криминална група Ндрангета за продажба на наркотици и нелегално поседување оружје.
Read more

Во Италија уапсени 50 луѓе поради Ндрангета, истрага и против политичари

Италијанската полиција денеска уапси 50 луѓе и покрена истрага против истакнатиот политичар Лоренцо Џезе, во рамки на акцијата против моќната мафија Ндрангета.
Read more
filter

Историски процес: 350 мафијаши на Ндрангета изведени пред суд во Италија

Најголемото судење поврзано со мафијата во Италија во последните три децении започнува денес, а 900 сведоци ќе сведочат против повеќе од 350 лица, вклучително и политичари и официјални лица обвинети дека биле член
Read more
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

Во заедничка акција на македонската и грчката полиција запленет 161 кг кокаин во Солун

Read more

Од понеделник во продажба билетите за Македонија - Украина

Read more