Нејмар

Нејмар збесна на Instagram - Бразилците навиваат против Бразил

Бразил и Аргентина играат финале на Копа Америка во недела навечер во два часот по полноќ по наше време.
Read more
play_arrow

Нејмар со иронична порака: Ви благодарам што ме лишивте од финалето

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен беше незадоволен од судијата во полуфиналниот натпревар од Купот на Франција со Монпелје (2:2, на пенали 6:5).
Read more

Нејмар потврди дека ќе го продолжи договорот со ПСЖ

Напаѓачот на ПСЖ, Нејмар најави дека ќе го продолжи договорот со парискиот клуб.
Read more
play_arrow

Нејмар ќе се појави во играта Fortnite

Компанијата Epic Games и бразилската фудбалска ѕвезда Нејмар го најавија појавувањето на бразилската фудбалска ѕвезда во популарната видеоигра Fortnite.
Read more

Нејмар: Никогаш нема да престанам да се журкам

Бразилскиот виртуоз вели дека би побудалел доколку целото свое време го посвети на фудбалската игра.
Read more

Нејмар очајнички го посакува трофејот што му недостасува

Бразилскиот фудбалер Нејмар одговараше на прашањата на обожавателите на Instagram во „рубриката“ Точно-неточно што беше хит на социјалната мрежа деновиве.
Read more

Меси ќе потпише за ПСЖ, тврди француски новинар

Лионел Меси на почетокот на сезоната побара трансфер од Барселона, но каталонскиот клуб одби да го продаде, па Аргентинецот мораше да остане на Камп Ноу.
Read more
play_arrow

Роналдо во ПСЖ, Нејмар во Јувентус?

Јувентус очекува да се раздели со напаѓачот Кристијано Роналдо во летото 2021 година.
Read more

Нејмар се опоравува, ќе игра за Бразил

Бразилецот Нејмар ќе отпатува во Јужна Америка на квалификациите за СП, и покрај тоа што се здоби со повреда на натпревар за Пари Сен Жермен во Лигата на шампиони.
Read more

ПСЖ со декларација за поддршка на Нејмар

ПСЖ го поддржа својот играч Нејмар во врска со скандалите на крајот на дербито со Марсеј во неделата вечерта.
Read more
play_arrow

ПСЖ пак загуби, Нејмар збесна: Жалам што не му ја бапнав една по глава

Бразилската ѕвезда тешко се помири со црвениот картон и поразот од Олимпик Марсеј, па твитна дека жали што не го удрил Алаваро по главата за да го заслужи црвениот бидејќи бил цел на расистички навреди.
Read more

Нејмар: Дојдов во ПСЖ да напишам историја

Ѕвездата на Пари Сен Жермен ќе го предводи тимот утре, кога францускиот тим ќе се обиде да ја освои својата прва титула во Лигата на шампиони.
Read more
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Никој не сака да работи како сточар, иако платите се и до 50.000 денари

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more