Netflix

play_arrow

За Fall на Netflix велат дека е најстрашниот филм некогаш снимен

Гледачите на Netflix тврдат дека од сцените од филмот „Fall“ им се слошило, а некои дури пишуваат дека тоа е најстрашниот филм што некогаш го гледале.
Read more
play_arrow

Netflix месецов ќе го објави документарецот за Pornhub

На 15 март платформата Netflix премиерно ќе го прикаже филмот „Money Shot: The Pornhub Story“ - документарен филм за една од најпосетуваните веб-страници во светот, односно Pornhub.
Read more
play_arrow

„Squid Game“ ќе добие втора сезона

Мегапопуларната серија на Netflix „Squid Game“ сепак ќе добие нова сезона, потврди режисерот  Хванг Донг-Хјук.
Read more
play_arrow

Netflix најави документарец за американскиот рапер Биги Смолс

Netflix со трејлер го најави излегувањето на документарниот филм во кој главен фокус ќе бидат животот и кариерата на американскиот рапер Ноториус Би-ај-џи, познат како Биги Смолс.
Read more
play_arrow

Официјален трејлер за научнофантастичниот „Space Sweepers“

Netflix го објави официјалниот трејлер за првиот јужнокорејски вселенски блокбастер.
Read more
play_arrow

Ема Корин опишува како е да се глуми принцезата Дијана

Актерката која во „The Crown“ ја игра улогата на принцезата Дијана опишува како е да се биде во улогата на една личност која поради стапувањето во британското кралско семејство доби толкав публицитет што стана една од најпознатите и најпопуларните
Read more
play_arrow

„Најлошата серија на годината“ доби уште една сезона

Со ваквиот оправдан епитет, серијата сепак доби зелено светло за уште една сезона.
Read more
play_arrow

„The Mess You Leave Behind“ - новата серија на Netflix

Netflix го објави трејлерот за серијата „The Mess You Leave Behind“. 
Read more
play_arrow

Ова е најуспешниот филм на Netflix во 2020

„Hubie Halloween“ со Адам Сендлер стана најуспешен филм на Netflix во 2020 година, постигнувајќи огромен успех по премиерата на 7 октомври.
Read more
play_arrow

„Emily in Paris“ – нова Netflix серија од креаторите на „Sex and the City“

Дарен Стар, извршниот креатор на популарните серии „Younger“ и „Sex and the City“, фрли око на нов град – Градот на светлината.
Read more
play_arrow

Како Шарлиз Терон вежбаше за акционите сцени во „The Old Guard“

Од денеска на Netflix е достапен новиот акционен блокбастер „The Old Guard“ во кој прекрасната Шарлиз Терон игра бесмртна хероина.
Read more
реклама