Netflix

Netflix има план како да ги спречи корисниците да споделуват лозинки

Netflix планира до крајот на март да ги спречи американските претплатници кои ги споделуваат лозинките за  стриминг сервисот да продолжат да го прават тоа. Но, како точно ќе функционира ова?
Read more
play_arrow

Трејлер за новата крими серија Kaleidoscope

Интелигентен крадец и неговиот тим се обидуваат да изведат кражба на векот вредна 7 милијарди долари, но предавството, алчноста и други закани го загрозуваат нивниот план.
Read more
play_arrow

Официјален трејлер за крими хоророт The Pale Blue Eye

„The Pale Blue Eye“ е двочасовен крими хорор со Кристијан Бејл во главната улога.
Read more
play_arrow

Дали вреди да ја гледате шокантната Netflix серија „Dahmer“?

Сериите за најпознатите сериски убијци стануваат сè поголем хит.
Read more
play_arrow

Netflix објави трејлер за воениот филм All Quiet on the Western Front

Read more
play_arrow

Официјално потврдена втората сезона на најпопуларната серија на Netflix

Netflix потврди дека глобалниот хит „Squid Game“ ќе има и втора сезона.
Read more

Матеј Џајковски со своја песна во #1 серијата „Inventing Anna“ на Netflix

Read more
play_arrow

Хитот на Netflix руши рекорди

Филмот „Don’t Look Up“, ги урна рекордите на гледаност во период од една недела во историјата на Netflix, а се наоѓа на третото место на најгледани филмови на оваа платформа.
Read more
play_arrow

Новиот документарец на Netflix го следи освојувањето на 14-те највисоки врвови во светот за само 7 месеци

Новиот документарен филм на Netflix „14 Peaks: Nothing is Impossible“ (14 врвови: Ништо не е невозможно) е приказна за професионалниот планинар Нимсдаи Пурја и неговиот обид да собори еден од најтешките планинарски рекорди.
Read more
play_arrow

Што ќе гледаме на Netflix во декември?

Овој декември пристигнуваат многу нови серии, но и нови сезони на најпопуларните хитови кои имаат обожаватели ширум светот.
Read more

Софија Вергара како кралица на кокаинот во новата серија на Netflix

Софија Вергара ќе ја глуми Гриселда Бланко во новата серија на Netflix во која во 6 епизоди ќе го прикажат вистинскиот живот на кралицата на кокаинот.
Read more

Netflix на филмовите и сериите додаде и видеоигри

Read more