Netflix

Netflix откри како ќе спречува споделување кориснички лозинки

Популарниот сервис за стриминг претходно најави дека има намера да спречи споделување на профили, односно лозинки надвор од домаќинството и со тоа да стави крај на практиката која ги прекршува правилата за користење на платформата и негати
Read more
play_arrow

Netflix го објави Diario de un gigoló: Сексот продава сѐ

Исповедта на згоден Шпанец за бизарните сексуални навики на неговите клиентки се оформи во високо стилизирана серија, која деновиве е на врвот на стриминг сервисот.
Read more
play_arrow

Наскоро на Netflix уште една корејска серија, овој пат за зомби апокалипса

Со оглед на тоа дека сите лудуваат по корејски продукции, секој нов проект нестрпливо се очекува бидејќи секогаш постои шанса да се претвори во неочекуван хит.
Read more
play_arrow

Расте бројот на нови претплатници на Netflix поради „Squid Game“

Netflix бележи пораст на бројот на нови корисници на платформата во третото тримесечје на годината благодарение на серијата „Squid Game“, пишува BBC.
Read more
play_arrow

Официјален трејлер за комедијата „Afterlife of the Party“

Netflix го објави трејлерот за новата роматична комедија чија премиера со нетрпение се очекува на почетокот од септември.
Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за „Shadow and Bone“ - новата серија на Netflix

Netflix го објави трејлерот за новата серија „Shadow and Bone“.  Во описот на серијата стои - „нема никој како Неа. Најверојатно и никогаш нема да има“. Погледнете го трејлерот да видите за што станува збор.
Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за „Outside the Wire“

Read more
play_arrow

Возбудата расте - објавен трејлер за четвртата сезона на „The Crown“

Објавен е официјалниот трејлер за четвртата сезона на мегапопуларната серија „The Crown“ и во него доминира Џилијан Андерсон во улогата на Маргарет Тачер.
Read more
реклама

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

Која храна докажано го намалува нивото на холестерол?

Read more