Netflix

play_arrow

Шварценегер се враќа!

Новата акциона серија на Netflix насловена FUBAR го најавува враќањето на Арнолд Шварценегер во светот на шоубизнисот.
Read more

Netflix изгуби уште милион корисници, но заработи 8 милијарди долари

Додека ги завршувавме вестите за наплата за споделување нарачки, пристигна уште една лоша вест - Netflix продолжува да губи корисници.
Read more
play_arrow

Новата сезона на „Stranger Things“ надмина милијарда часови гледаност на Netflix

Првиот дел од четвртата сезона на „Stranger Things“ излезе на крајот на мај и ги воодушеви гледачите. Вториот дел пристигна нешто подоцна, на 1 јули и продолжи во истиот дух.
Read more

Загинаа двајца глумци од новата серија The Chosen One на Netflix

Комбето кое ја превезувало екипата на серијата „The Chosen One“ на Netflix учествувало во сообраќајна несреќа во која загинале двајца актери, а шестмина се повредени.
Read more
play_arrow

Netflix хитот „Red Notice“ ќе добие дури две продолженија

Доаѓаат две продолженија на вториот најгледан филм на Netflix, а се враќаат и главните ѕвезди.
Read more
play_arrow

Официјален трејлер за „The Unforgivable“ со Сандра Булок

На почетокот на декември на Netflix доаѓа драмата која во главна улога ја има Сандра Булок, која е и дел од продуцентскиот тим.
Read more
filter

Пристигнува последната сезона на мегапопуларната „La Casa de Papel“

Најпознатата шпанска серија наскоро завршува со последната петта сезона која ќе биде поделена во два дела.
Read more

Netflx ќе ги освојува и гејмерите

Стриминг платформата Netflx планира да инвестира повеќе во видеоигри бидејќи очекува послаб раст на бројот на претплатници на услугата за стриминг поради конкуренцијата и укинувањето на пандемиските ограничувања.<
Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Xtreme“ - новиот возбудлив трилер на Netflix

Netflix го објави трејлерот за шпанскиот филм „Xtreme“. Две години по смртта на неговите син и татко, професионалниот убиец ја планира одмаздата против сопствениот брат - убиец на неговото семејство.
Read more
play_arrow

Netflix објави трејлер за СФ трилерот „Oxygen“

Се работи за француски филм кој ја прати приказната за една млада жена која го изгубила помнењето и има 90 минути кислород за да дознае како се нашла затворена во медицинска крио единица за да може да се спаси.
Read more

Netflix одби да ја обележи серијата „The Crown“ како фикција

И покрај бројните барања, меѓу другото и на дел од британските власти, Netflix официјално одби да ја обележи четвртата сезона од серијата „The Crown“ како фикција.
Read more

Последниот воз: Дали го фативте бесплатниот Netflix?

Дали пробниот период ќе се укине и кај нас?
Read more
реклама

Месечен хороскоп за април: Три знака ќе имаат животен пресврт

Read more

Том Хенкс со години се бори со тешка болест која ја добил поради улога

Read more

Зошто Германија и Јапонија сериозно се вооружуваат?

Read more

Пресврт - iOS 17 ги носи најбараните функции на iPhone

Read more