Netflix

play_arrow

Netflix хитот „Red Notice“ ќе добие дури две продолженија

Доаѓаат две продолженија на вториот најгледан филм на Netflix, а се враќаат и главните ѕвезди.
Read more
play_arrow

Официјален трејлер за „The Unforgivable“ со Сандра Булок

На почетокот на декември на Netflix доаѓа драмата која во главна улога ја има Сандра Булок, која е и дел од продуцентскиот тим.
Read more
filter

Пристигнува последната сезона на мегапопуларната „La Casa de Papel“

Најпознатата шпанска серија наскоро завршува со последната петта сезона која ќе биде поделена во два дела.
Read more

Netflx ќе ги освојува и гејмерите

Стриминг платформата Netflx планира да инвестира повеќе во видеоигри бидејќи очекува послаб раст на бројот на претплатници на услугата за стриминг поради конкуренцијата и укинувањето на пандемиските ограничувања.
Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Xtreme“ - новиот возбудлив трилер на Netflix

Netflix го објави трејлерот за шпанскиот филм „Xtreme“. Две години по смртта на неговите син и татко, професионалниот убиец ја планира одмаздата против сопствениот брат - убиец на неговото семејство.
Read more
play_arrow

Netflix објави трејлер за СФ трилерот „Oxygen“

Се работи за француски филм кој ја прати приказната за една млада жена која го изгубила помнењето и има 90 минути кислород за да дознае како се нашла затворена во медицинска крио единица за да може да се спаси.
Read more

Netflix одби да ја обележи серијата „The Crown“ како фикција

И покрај бројните барања, меѓу другото и на дел од британските власти, Netflix официјално одби да ја обележи четвртата сезона од серијата „The Crown“ како фикција.
Read more

Последниот воз: Дали го фативте бесплатниот Netflix?

Дали пробниот период ќе се укине и кај нас?
Read more
play_arrow
filter

Педофилија или не: Netflix пред тужба поради постерот за „Cuties“

Netflix неодамна го објави трејлерот за филмот „Cuties“ чија премиера е закажана за 9 септември.
Read more
play_arrow

Десет нови серии кои мора да ги гледате ова лето

На овие серии дефинитивно треба да им дадете шанса. Доколку сте ги изгледале сите популарни серии на Netflix, направивме листа со 10 нови серии кои мора да ги гледате ова лето.
Read more
play_arrow

[КАЈГАНА препорака] Што да гледате на Netflix во јули?

Од вчера, стриминг платформата Netflix нуди ризница од нови содржини за своите претплатници.
Read more
play_arrow

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Во очекување на четвртата сезона на популарната серија „Stranger Things“, за фановите Netflix нуди серии со слична тематика и атмосфера. „Locke & Key“, „Daybreak“, „Black Spot“ и „The Society“ се само дел од препораката.
Read more
реклама
Шакира најпопуларна на YouTube во 2017 година

Шакира најпопуларна на YouTube во 2017 година

Read more
Ал Пачино и 7 нови холивудски ѕвезди се приклучија на новиот филм на Тарантино

Ал Пачино и 7 нови холивудски ѕвезди се приклучија на новиот филм на Тарантино

Read more
Audi: Ќе покажеме како ќе изгледа автомобил без управувач

Audi: Ќе покажеме како ќе изгледа автомобил без управувач

Read more
Две награди за „Кривогаштани промет“

Две награди за „Кривогаштани промет“

Read more