Netflix

play_arrow

Netflix хитот „Ginny & Georgie“ ќе добие втора сезона

Најавена е втора сезона на „Ginny & Georgie“, серија на Netflix чија прва сезона ја гледаа 52 милиони луѓе.
Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за новата драма на Netflix - „Ferry“

Netflix го објави трејлерот за новата драма „Ferry“. Дилерот Фери Буман се враќа во неговиот роден град со намера да се одмазди, но љубовта ќе му го промени животот.
Read more
play_arrow

На Netflix доаѓа серија за еден од најпознатите сериски убијци

Netflix подготвува документарна серија за еден од најпознатите сериски убијци во историјата на САД - Дејвид Берковиц кој медиумите го нарекуваа Son of Sam.
Read more
play_arrow

Никол Кидман и Мерил Стрип во новиот филм „The Prom“

Во новиот филм на Netflix – „The Prom“ ќе глумат Мерил Стрип, Никол Кидман, Кери Вашингтон, Џејмс Корден и Ендру Ренелс.
Read more
play_arrow

Netflix го објави трејлерот за новиот документарец „The Social Dilemma“

Документарецот под назив „The Social Dilemma“ истражува како сопствениците на платформите на социјалните мрежи, водени од желбата за профит, манипулираат со корисниците.
Read more

Најголемиот ризик е да не се заљубиш – прв трејлер за „Love, Guaranteed“

Netflix го сподели трејлерот за новата романтична комедија „Love, Guaranteed“ во режија на Марк Стивен.
Read more

Филмска едукација: Netflix препорачува содржини за борба против расизмот

Во време кога ширум САД се одржуваат протести против расизмот и полициската бруталност, откако Афроамериканец беше неправедно убиен при апсење, а светот одговара со силна морална поддршка, едукацијата за историските и сегашните настани е м
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

Безос го одреди датумот за патување во вселената

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more