неверство

Две главни причини зошто мажот ја изневерува совршената жена

Сте слушнале и веројатно сте виделе десетици пати: жена полна со љубов, која направила сè совршено, не може да разбере зошто нејзиниот сопруг ја изневерил.
Read more

Мажите со поголеми стапала почесто изневеруваат

Онлајн страницата за запознавање Encounters спроведе истражување на 2.000 мажи и откри интересен податок.
Read more

Како жените во брак се одлучуваат за неверство?

Жените во брак кои решиле да изневеруваат многу добро знаат што сакаат, не бараат љубов за цел живот од љубовникот и најверојатно веќе не веруваат во целата бајка за принцот на бел коњ.
Read more

Ова се причините поради кои изневеруваат жените според стручњаците

Според стручњаците, доколку жената се најде во овие ситуации - веројатно е дека ќе се случи прељуба.
Read more

Четири карактеристики типични за луѓето кои изневеруваат

Никогаш не можеме со сигурност однапред да предвидиме дали некој ќе биде неверен и дали ќе го изневерува партнерот или не.
Read more

Три работи кои се менуваат во врската по неверство

Некои луѓе може да простат неверство, но не и да го заборават. Колку и да се трудат тоа да го заборават, честопати се одразува на текот на врската и нејзината иднина.
Read more

Хороскопски знаци во кои се раѓаат најверните мажи

Во астрологијата, за некои хороскопски знаци се смета дека се верни, додека за некои може да се каже дека лесно можат да се впуштат во неверство.
Read more

Што вели науката, зошто луѓето изневеруваат?

Причините за неверство може да бидат различно, а според Британскиот журнал по психологија, поголемиот број партнери и импулсивниот карактер се карактеристики коишто ја зголемуваат веројатноста за неверство.
Read more

Хороскопски знаци кои најчесто изневеруваат

Од најразлични причини, овие три хороскопски знаци не се лојални и со нив врската од почеток може да биде осудена на пропаст поради нивното неверство.
Read more

Четири најчести причини поради кои изневеруваат жените

Жените изневеруваат од различни причини, исто како и мажите.
Read more

Ако партнерот ви го постави ова прашање, веројатно размислува за неверство

Неверството е една од најчестите причини поради развод или раскинување, а луѓето честопати не се свесни колку размислуваат за тоа.
Read more

Мажите кои изневеруваат тоа го прават поради една од овие причини

Мажите и жените можат да изневеруваат од различни причини, објаснува брачниот и семеен терапевт Шејн Биркел.
Read more
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more