Никлас Филкруг

play_arrow

Ридигер и Филкруг се фатиле за гуша, соиграчите спречиле физичка пресметка

Антонио Ридигер и Никлас Филкруг за малку ќе се степале на синоќешниот тренинг на германската репрезентација во пресрет на Европското првенство.
Read more
play_arrow

Приказна за херојот што го сруши ПСЖ: Прекарот го добил поради забите

Стрелец на единствениот гол во победата на Борусија од Дортмунд против Пари Сен-Жермен беше Никлас Филкруг, а овој германски напаѓач зад себе има навистина интересно фудбалско патување.
Read more
реклама

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Read more

20-годишниот Томас Метју Крукс е атентаторот на Трамп, Тајната служба го застрела

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Грција почна жестоко да казнува за прекршување правила на плажите

Read more