Никола Груевски

Груевски ја честита победата на ВМРО-ДПМНЕ: Мнозинството ги казни политиките што ги постави Заев

Експремиерот во бегство, Никола Груевски, им ја честита победата на парламентарните и на претседателските избори на своите поранешни сопартијци коментирајќи дека мнозинството ги казни политиките што ги постави Зоран Заев, а очекувањата на
Read more

Врховниот суд го одби барањето на Груевски за преиспитување на пресудата за Плацови на Водно

Советот за казниви дела при Врховниот суд на Република Северна Македонија на седницата одржана на ден 20.12.2023 година одлучуваше по поднесено Барање за вонредно преиспитување на правосилна пресуда по предметот КВП-КОК2-бр.
Read more

Груевски: Ништо не ми е запленето, власта уценуваше бизнисмени да кажат дека одреден имот е мој

Read more

Георгиевски до Груевски: Сè што ми направи мене, сега ти го прават тебе

Лидерот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски, во објава на социјалните мрежи му упати порака на својот поранешен сопартиец Никола Груевски дека сè што тој му правел нему сега му се враќа.
Read more

Груевски: Мицкоски би бил најсреќен ако ме удри трамвај во Будимпешта

Влијание врз пратеници од моја страна немало. ВМРО-ДПМНЕ треба аргументирано да ѝ се спротивстави на Бугарија. Мицкоски раскажува дека ако станел премиер ќе ме апсел.
Read more

Груевски до членството на ДПМНЕ: Тргнете се од ботовите и платените пропагатори

Експремиерот Никола Груевски порача до членството на ВМРО-ДПМНЕ да се оддалечат од ботовите и платените пропагатори, коментирајќи дека има многу начини да се изрази лојалноста кон партијата.
Read more

Мицкоски до Груевски: Жалам што се одлучи да правиш јавна пародија, за Македонија не смее да има пазар и договори под маса

По јавните преписки меѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и поранешниот претседател на оваа партија Никола Груевски, Мицкоски повторно со порака до својот претходник.
Read more

Груевски: Пендаровски да соопшти јавно кој му барал амнестија за мене

Експремиерот Никола Груевски тврди дека од никого не побарал амнестија за него кај актуелниот претседател Стево Пендаровски.
Read more

Груевски бара Врховен да ја преиспита пресудата за неговите плацеви на Водно

Поранешниот премиер, Никола Груевски побарал вонредно преиспитување на правосилната пресуда за „Плацевите на Водно“.
Read more

Груевски негираше дека СДСМ му понудиле амнестија за да обезбеди пратеници за Бугарите во Уставот

Дознав дека деновиве на некој медиум имало изјава од поранешен заменик-министер за локална самоуправа дека луѓе од СДСМ дошле кај мене во Будимпешта и барале подршка за двотретинско мнозинство за промени на уставот, во замена за прекин на
Read more

Лога: Ќе поднесам барање за екстрадиција на Груевски

Никола Груевски останува да одговара за уште девет предмети пред домашните судови и уште еднаш ќе поднесам барање за негова екстрадиција, изјави министерот за правда Кренар Лога.
Read more

Груевски осуден на девет години затвор, Јанакиевски на три за случајот „ТНТ“

Кривичниот суд Скопје, првообвинетиот во случајот „ТНТ“ Никола Груевски (во бегство), го прогласи за виновен и го осуди на девет години затвор, додека обвинетиот поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, е осуден на три го
Read more
реклама

Како по природен пат да го намалите лошиот холестерол?

Read more

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Тајсон: Зависник сум, повеќе би сакал да живеам краток живот во слава, отколку долг живот во „мрак“

Read more

Таравари именува нови директори на неколку здравствени установи

Read more