Никола Јокиќ

play_arrow

Коби, спиј мирно, твоите желби се исполнети

Јанис Адетокумбо и Никола Јокиќ успешно ја завршија минатата сезона и го исполнија предизвикот поставен од покојниот Коби Брајант.
Read more

Нов трипл-дабл на Јокиќ, Харден сјаен за нов триумф на Бруклин

Копшаркарите на Денвер Нагетс го совладаа Орландо Меџик на гости со 110:99, а повторно одлична пратија имаше српскиот центар кој оствари нов трипл-дабл.
Read more
play_arrow

Дабл-дабл на Јокиќ за лесна победа на Денвер

Кошаркарите на Денвер Нагетс ги совладаа Њујорк Никс со 114: 89.
Read more
реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more