Никола Јокиќ

play_arrow

Јокиќ повторно испиша НБА историја

Центарот на Денвер, Никола Јокиќ, по којзнае кој пат во својата досегашна кариера го направи она што никој во НБА не го направил.
Read more
play_arrow

Јокиќ собори рекорд на Вилт Чејмбрлеjн стар 50 години

Во НБА синоќа се одиграа два натпревара, а централна фигура беше Никола Јокиќ.
Read more
play_arrow

Јокиќ изеде ќотек, се уби од играње и пак не го спаси Денвер

Никола Јокиќ и Денвер не ја започнаа сезоната како што се надеваа, а српскиот центар беше нервозен поради лошото судење.
Read more

Јокиќ се повреди пред стартот на сезоната

Никола Јокиќ се повреди пред почетокот на новата сезона во НБА. На претсезонскиот натпревар против Оклахома го повреди зглобот на десната рака и сега сите во клубот се загрижени. 
Read more
play_arrow

Кога на Јокиќ ќе му „пукне филмот“

Дуелот меѓу Голден Стејт и Денвер изобилуваше со тензични ситуации, а посебно на мета на домашните кошаркари беше Никола Јокиќ.
Read more
play_arrow

Нов маестрален трипл-дабл на Јокиќ, Богдановиќ постави рекорд за тројки

Никола Јокиќ и Бојан Богдановиќ одиграа фантастични партии и ги предводеа своите тимови до победа на синоќешните натпревари од НБА лигата.
Read more
play_arrow

Нова МВП партија на Јокиќ, падна и Голден Стејт

Српскиот центар е во таква форма што може сѐ, дури и да ги победи Голден Стејт Вориорс на гости.
Read more
play_arrow

Трипл-дабл со 49 поени на Јокиќ и неверојатна асистенција за победа по продолженија

Најдобриот кошаркар во НБА лигата за минатата сезона игра уште подобро во новава.
Read more
play_arrow

Јокиќ исклучен поради груб старт, се извини на заминување

Центарот на Денвер Нагетс, Никола Јокиќ беше исклучен во четвртиот натпревар од полуфиналето на Источната конференција против Феникс.
Read more

Јокиќ е незапирлив МВП

Денвер Нагетс го одиграа својот прв натпревар без Џамал Мареј, многу важен играч во нивните шампионски амбиции, и ги совладаа Мајами Хит со 123:106.
Read more
play_arrow

 Кога Јокиќ ти додава, не промашуваш

На Никола Јокиќ му фалеа две асистенции за нов трипл-дабл, бидејќи Денвер Нагетс толку лесно ги совладаа Атланта Хокс, што Србинот не мораше ни да игра во последната четвртина.
Read more
реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Тајните на женското задоволство: Какви оргазми се бран, вулкан и лавина?

Read more