Никола Јовиќ

Вучиќ го моли Јокиќ да игра на Олимпијадата

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, верува дека фудбалската репрезентација ќе оди далеку на претстојното Европско првенство и дека српските спортисти, особено кошаркарите, ќе бидат успешни на Олимписките игри во Париз.
Read more

Јокиќ ќе игра за Србија на Олимпијадата

Трикратниот МВП на НБА, кошаркарот на Денвер Нагетс, Никола Јокиќ, ќе игра за репрезентацијата на Србија на претстојните Олимписки игри во Париз.
Read more
play_arrow

Јовиќ им пркоси на законите на гравитацијата

Read more
реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Избрана најубавата плажа во светот

Read more