Никола Тесла

filter

Среќен роденден, Никола Тесла

На денешен ден, 10 јули 1856 година е роден Никола Тесла, еден од најголемите умови на 20 век.
Read more

Чиј е Никола Тесла?

Белград, 8 мај 2020 (МИА) – Српскиот министер за култура и информирање Владан Вукосављевиќ, реагираше денеска по повод податоците за Никола Тесла на веб-страницата на Европската унија, изјавувајќи дека станува збор за „безброј пати повторе
Read more
реклама

Во Викендот без ДДВ ќе се купуваат домашни производи и ИТ опрема до 30.000 денари

Read more

Викендот без ДДВ на 10, 11 и 12 октомври

Read more

Збунувачки тврдења од кавкаскиот конфликт: И двете страни победуваат

Read more

На референдум Швајцарците одбија да се затворат кон ЕУ

Read more