Nintendo

play_arrow

Nintendo ја оживеа Game & Watch, една од најстарите рачни конзоли

Nintendo ги израдува гејмерите со претставувањето на една од нивните најстари рачни конзоли, Game & Play oд 80-тите.
Read more

Ова се најпродаваните конзоли на сите времиња: Која е вашата омилена?

Крајот на годината се ближи, па ќе видиме кои конзоли беа најпродавани во 2020 година.
Read more
play_arrow

Nintendo ќе го претвори вашиот дом во стаза за тркање

Вљубениците во конзолата на Nintendo кои некогаш посакувале во својот дом да направат стаза за тркање сега ќе имаат прилика за тоа.
Read more
реклама

Програмер има уште две шанси да ја погоди лозинката за сметка со 240 милиони долари

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Read more