nissan

Nissan го подготвува новиот електричен SUV

Компанијата Nissan наскоро ќе ја прошири понудата на електрични автомобили со нов SUV.
Read more
play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Јапонската автомобилска компанија ќе претстави потполно електричен кросовер под називот Ariya. Електричниот кросовер ќе биде достапен и во Европа и САД.
Read more
filter

Nissan објави нови фотографии од моделот Rogue

Nissan ги објави фотографиите за својот нов SUV. Првите фотографии беа објавени во април, а сега Nissan официјално ја претстави новата генерација на својот модел Rogue.
Read more
play_arrow

Nissan со тизер го најави новиот спортски автомобил

Поминаа 12 години откако компанијата го претстави легендарниот модел 370Z, а сега го објавија неговиот наследник.
Read more
реклама

Во Викендот без ДДВ ќе се купуваат домашни производи и ИТ опрема до 30.000 денари

Read more

Викендот без ДДВ на 10, 11 и 12 октомври

Read more

Збунувачки тврдења од кавкаскиот конфликт: И двете страни победуваат

Read more

На референдум Швајцарците одбија да се затворат кон ЕУ

Read more