Nissan

play_arrow
filter

Познати деталите за електричниот СУВ на Nissan - вредеше да се чека

NISSAN ги комбинира своите два специјалитета: СУВ и електрични автомобили.
Read more

Renault продава голем дел во Nissan

Производителите на автомобили Renault и Nissan се согласија да направат измени во нивното 20-годишно партнерство, скицирајќи позначајна улога на јапонската компанија и нејзината инвестиција во новиот бизнис на Re
Read more
play_arrow

Nissan и JAXA работат на нов прототип за лунарен ровер

Јапонската вселенска агенција JAXA и Honda заеднички тестираа нов „циркулирачки систем за обновлива енергија“ кој би обезбедил кислород, водород и електрична енергија за човечките бази на Месечината, а сега JAXA р
Read more
реклама

Вучиќ: Вечерва ставив крај на кариерата

Read more

Како правилно се чисти чергичето пред врата?

Read more

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

Земјотрес рано утринава ја погоди Грција

Read more