НХЛ

Хокеар лажирал вакцинација: Доби тешка суспензија и загуби 1,68 милиони долари

Националната хокеј лига (НХЛ) строго го казни играчот на Сан Хозе Шаркс, Евандер Кејн, откако беше фатен со фалсификуван сертификат за вакцинација против COVID-19.
Read more

Канаѓаните полудеа: 12.000 долари карта за Стенли Куп финалето

Цената на влезниците за првиот натпревар од Стенли Куп финалето во Монтреал достигна неверојатни 12.281 канадски долари (9.965 американски долари), според ценовникот на најпопуларните сајтови за канадски билети.
Read more
play_arrow

Монтреал уште еднаш го среди Ванкувер

Со високи 5:2 Канејдиенс ги декласираа Канакс на гостински терен по вторпат одмаздувајќи им се за поразот на пенали пред два натпревара.
Read more

НХЛ сезоната почнува во јануари со нова дивизиска поделба

Канадските клубови ќе се натпреварувата во сопствена дивизија во новата сезона која ќе почне на 13 јануари.
Read more
play_arrow
filter

Тампа Беј е шампион на НХЛ, Македонецот Стамкос го подигна пехарот

Во шестиот натпревар од Стенли куп финалето тимот на Тампа Беј Лајтнинг со 2:0 го совлада Далас Старс и ја освои својата втора титула во историјата.
Read more
play_arrow

Далас со златен гол ја врати надежта

Далас Старс победи со 3:2 во петтиот натпревар од Стенли куп финалето над Тампа Беј Лајтнинг и си ја поврати надежта за титулата во најдобрата хокеарска лига на светот.
Read more
play_arrow

Тампа дојде на чекор до титулата во НХЛ

Со „златен“ гол на продолженија Тампа Беј Лајтнинг го совлада Далас Старс со 5:4 во крајно неизвесен натпревар и поведе со 3-1 во партии во Стенли куп финалето.
Read more
play_arrow

Тампа со тесна победа израмни во финалето против Далас

По убедливиот пораз во првиот натпревар хокејарите на Тампа Беј Лајтнинг успеаја да го вовратат ударот и да израмнат на 1-1 против Далас Старс во најквалитетната хокејарска лига на светот.
Read more
play_arrow

Македонецот лизга и тренира: Стамкос ќе ѝ помогне на Тампа во финалето

Повредениот капитен на Тампа Беј Лајтнинг е сѐ поблиску до враќање на мразот иако нема да биде дел на вечерашниот втор натпревар од финалната серија.
Read more
play_arrow

Колорадо се избори за мајсторка со Далас

Колорадо Аваланш со 4:1 го преслуша Далас Старс и се избори за мајсторка на патот кон полуфиналето во Западната конференција од Стенли купот.
Read more

НХЛ и здружението на играчи се согласија за планот за продолжување на сезоната

Најсилната светска хокеарска лига во светот и Националната асоцијација на играчи на лигата (НХЛПА) постигнаа прелиминарен договор за планот за продолжување на сезоната.
Read more
Масовна хокеј тепачка заврши со „ферка“ помеѓу голманите

Масовна хокеј тепачка заврши со „ферка“ помеѓу голманите

Во канадското дерби помеѓу Едмонтон и Калгари играа тупаниците, а масовната тепачка заврши со пресметка од тешка категорија, помеѓу голманите.
Read more
реклама
Шакира најпопуларна на YouTube во 2017 година

Шакира најпопуларна на YouTube во 2017 година

Read more
Ал Пачино и 7 нови холивудски ѕвезди се приклучија на новиот филм на Тарантино

Ал Пачино и 7 нови холивудски ѕвезди се приклучија на новиот филм на Тарантино

Read more
Audi: Ќе покажеме како ќе изгледа автомобил без управувач

Audi: Ќе покажеме како ќе изгледа автомобил без управувач

Read more
Две награди за „Кривогаштани промет“

Две награди за „Кривогаштани промет“

Read more