НОБ

Ќе се реконструираат сите споменици од НОБ

Премиерот Димитар Ковачевски денеска најави дека ќе се реконструираат сите споменици од НОБ.
Read more

Василичарски гала оперски концерт и вечер во НОБ

По синоќешниот, вечерва во Националната опера и балет ќе се одржи уште еден гала оперски концерт по повод празникот Василица.
Read more
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

Во заедничка акција на македонската и грчката полиција запленет 161 кг кокаин во Солун

Read more

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more