нокаут

play_arrow

Масовна тепачка во Узбекистан: Фудбалер нокаутираше судија

Во понеделникот се одигра одлучувачки натпревар за пласман во највисокиот ранг на узбекистанскиот фудбал меѓу Нетфчи и Турон (0:1).
Read more
play_arrow

Најбрзиот нокаут во историјата на боксот без ракавици

Изминатиот викенд се случи најбрзиот нокаут во историјата на сè популарниот боречки спорт, бокс без ракавици.
Read more
play_arrow

Нокаут на годината

УФЦ имаше помалку популарна програма во саботата на својот Fight Island, но тоа не ги спречи борачите да пружат борба каква што може да се види еднаш годишно.
Read more
play_arrow

УФЦ нокаут како на Зангиеф од Street Fighter

ММА борачот Бенеил Дариуш го нокаутираше неговиот противник Скот Холцман во првата рунда, за само 25 секунди и тоа со маестрален потег.
Read more
play_arrow
filter

Фергусон објави фотографија од болница откако прими 100 удари во глава

УФЦ борачот Тони Фергусон беше поразен на УФЦ 249 од Џастин Геjџи со технички нокаут во петтата рунда, а по борбата Американецот заврши во болница.
Read more
реклама

Вучиќ прикажа фотографии со оружје и безживотни тела со траги на мачење

Read more

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Read more

Камион со марихуана запленет на ГП „Богородица“

Read more

Не, Илон Маск не е мртов

Read more