Nokia

play_arrow

Сè што треба да знаете за новата Nokia 5.4

Компанијата HMD Global во декември ја претстави новата Nokia 5.4.
Read more
filter

HMD Global ја претстави Nokia 5.4

Компанијата HMD Global ја претстави новата Nokia 5.4.
Read more
play_arrow
filter

Сè што треба да знаете за новата Nokia 3.4

HMD Global неодамна ги претстави новите модели – Nokia 3.4 и Nokia 2.4.
Read more

Nokia враќа два модела од почетокот на векот, цените повеќе од пристапни

Два модели на финската компанија од почетокот на овој век, Nokia 6300 и Nokia 8000, се враќаат на пазарот во модерно руво.
Read more
play_arrow
filter

Сè што треба да знаете за новата Nokia 2.4

HMD Global неодамна ги претстави новите модели – Nokia 3.4 и Nokia 2.4.
Read more

Huawei, Samsung, Motorola: Што значи името на вашиот телефон?

Дали некогаш сте се прашале што се крие зад името на вашиот омилен технолошки бренд?
Read more

Финскиот гигант подготвува нов смартфон: Дали повторно ќе се врати на врвот?

Веќе долго време се шпекулира дека Nokia ќе претстави нов смартфон со назив Nokia 10 PureView, но сè уште нема официјални информации. Сепак се шпекулира дека новиот флегшип ќе биде претставен во 2021 година.
Read more
filter

Рендерите го открија изгледот и перформансите на Nokia 7.3 - што да очекуваме?

Рендерите кои се појавија на интернет го открија изгледот за претстојниот смартфон Nokia 7.3.
Read more
реклама

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Read more

Не, Илон Маск не е мртов

Read more

Првпат воведена е-трговија во Пошта – онлајн нарачки со можност за испорака до адреса

Read more

Вучиќ прикажа фотографии со оружје и безживотни тела со траги на мачење

Read more