Нострадамус

Што предвидел Нострадамус за 2023 година?

Предвидувањата на францускиот пророк и астролог Нострадамус сè уште се популарни меѓу луѓето низ светот. Што има предвидено за 2023 година?
Read more

Расте продажбата на книгата за Нострадамус откако ја предвиде смртта на Елизабета

Зголемениот раст на продажба на книгата на Нострадамус во Британија откако тој ја „предвиде“ годината на смрт на кралицата Елизабета II е доказ дека сѐ уште има луѓе кои веруваат во пророци.
Read more

Нострадамус предвидел кога ќе почине Елизабета Втора, но и кои се наследници

Францускиот лекар и астролог Мишел де Нотрдам, во јавноста познат како Нострадамус, ја предвидел точната година на смртта на кралицата Елизабета Втора.
Read more

Што предвидел Нострадамус за 2022?

Нострадамус бил француски филозоф и астролог. Во книгата „Les Prophéties“, објавена во 1555 година, ги навел неговите предвидувања, а повеќето од нив се покажале како точни.
Read more
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Потпишан најголемиот договор во историјата на американскиот спорт

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Путин: Западот никогаш нема да успее да ја ослаби и уништи Русија

Read more