нов дрес

filter

Аѕурите ги открија дресовите за ЕУРО - повторно со најубава гарнитура?

Италијанската репрезентација официјално ги претстави дресовите со кои „Аѕурите“ ќе играат на претстојното ЕУРО 20924 во Германија.
Read more
filter

Челси претстави дрес во боите на Лесната коњица, а сите мислат дека е за Палестина

Англискиот гигант Челси претстави нов ретро дизајн на дрес, а поради тоа крена голема прашина на социјалните мрежи.
Read more
filter

Работнички со премиерлигашка презентација на новите дресови

Клубот од Дебар Маало има нови дресови за претстојната сезона која Работнички ќе ја почне утре, а презентацијата ја направи во интересен стил во својот дом  во Градскиот парк.
Read more
play_arrow
filter

Мајнц оживеа ретро дрес, сите мислат ја копира Хрватска

Германскиот прволигаш Мајнц и официјално го претстави дресот за новата сезона во Бундеслигата, а по изгледот неодоливо наликува на оној на хрватската репрезентација.
Read more
filter

Adidas претстави специјален дрес за 125-годишнината на ФИГЦ

Германскиот прозиводител претстави специјално издание на италијански дрес со кој ќе се прослават 125 години од основањето на Италијанската фудбалска федерација.
Read more
filter

Кога новиот македонски фудбалски дрес ќе се најде во продажба?

Откако синоќа ФФМ ги промовираше новите дресови во кои ќе настапува македонската фудбалска репрезентација, првото прашање што многумина си го пострави беше кога фановите ќе можат си набават дрес.
Read more

Претставен новиот дрес на македонската фудбалска репрезентација

Read more

ФФМ најави нов дрес: Фудбалерите конечно ќе се подноват?

На социјалните мрежи денеска Фудбалската федерација на Македонија објави нешто што личи како да фудбалерите ќе добијат нов дрес.
Read more
filter

Adidas ги објави дресовите на 5 репрезентации за Светското во Катар

Германскиот спортски бренд ги презентираше петте домашни и гостински верзии на дресовите на репрезентациите на Аргентина, Германија, Шпанија, Јапонија и Мексико, со кои овие репрезентации ќе играат на Светското првенство во Катар.
Read more
filter

Мексико со ацтечки дрес ќе игра во Катар

Гостинскиот дрес на Мексиканците е целосно посветен на ацтечката култура - дизајнот вклучува пет различни специјални древни симболи.
Read more
play_arrow
filter

Барса го откри третиот дрес: Едноставен, инклузивен и различен

Каталонскиот гигант изненади многумина со едноставноста на третиот дрес со кој ќе игра во веќе започнатата нова сезона, а ќе дебитира уште вечерва на пријателска против Манчестер Сити.
Read more
play_arrow

Наполи го објави новиот дрес во кој ќе игра и Елмас

Клубот од градот под Везув го објави домашниот, гостинскиот и голманкиот дрес за новата 2022/2023 сезона.
Read more