Нова Година

Обновениот Биг Бен ќе се огласи за Нова година и Брегзит

Биг Бен, како што популарно го нарекуваат големото ѕвоно во кулата на Елизабета во британскиот Парламент, кое во моментов се реновира, ќе се огласи по повод Новата година, кога ќе го означи излегувањето на Обединетото Кралство од Европскат
Read more

Додека Европа воведува рестрикции, Москва се подготвува за прослави

Иако бројката на заразени од коронавирусот во Русија се зголемува, градоначалникот на Москва реши да го подготви градот за прослава по повод Нова година и Божик, со одредени мерки.
Read more

Нема да има новогодишни прослави во казината

Асоцијацијата на приредувачи на игри на среќа, АПИС, во која членуваат Адмирал, Астра, Казино Фламинго Хотел и Апекс Македонија информира дека ги почитуваат сите превентивни мерки предложени од Комисијата за заразни болести и дека во нивни
Read more
filter

Скопје блесна во новогодишна атмосфера

Read more

Вечерва ќе светне новогодишната елка на плоштад „Македонија“

Новогодишната елка веќе е поставена на плоштадот „Македонија“, а вечерва во 19 часот ќе светне, како предвесник на новогодишното празнување во Скопје.
Read more

Шпанија: На прослави за Божик и Нова година до 6 лица

Шпанската Влада ќе предложи поинакви Божик и Нова година, со ограничувања поради коронавирусот, така што на прославите ќе бидат дозволени само 6 лица, пишува денеска шпанскиот весник El Mundo.
Read more
реклама

Hejt SLOVEni, još ste živi? - видеото кое ја запали екс-ју

Read more

Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

Read more

Постигнат договор за државјанствата, неизвесна работата на Собранието

Read more

Кој од „Friends“ заработил најмногу?

Read more